top of page

HYDROTERAPIA

Screenshot 2023-07-26 at 20-41-59 woman-8058201_960_720.jpg (obraz JPEG 960×640 pikseli).p
woman-465577_960_720.jpg

Hydroterapia to forma leczenia, w której głównym elementem jest kontakt z wodą, nazywana jest także akwaterapią lub wodolecznictwem. Woda to substancja, której nadzwyczajne, uzdrawiające i kojące właściwości znali już starożytni. To jedna z najstarszych i najbardziej rozbudowanych metod fizykoterapii, polegająca na terapeutycznym zastosowaniu wody w postaci kąpieli, natrysków, polewań, zmywań, płukań i innych zabiegów. Wykorzystuje się w niej wodę w różnych stanach skupienia.

Hydroterapii używa się przede wszystkim w dolegliwościach takich jak: permanentny stres, objawy nerwic, schorzenia układu krwionośnego oraz choroby serca, obrażenia narządów ruchu, choroby związane z narządem rozrodczym, nerwobóle, bóle przewlekłe, bezsenność i inne. Zakres potencjalnych korzyści z zażywania regularnej hydroterapii jest bardzo szeroki; niemal każdy z nas znajdzie u siebie dolegliwość, na którą hydroterapia mogłaby mieć zbawienny wpływ.

Istnieje bardzo duża ilość różnorodnych technik hydroterapeutycznych: kąpiele perełkowe, solankowe, aromatyczne, hydromasaże, łaźnie fińskie itp.

 POLECAMY 

Prosimy o cierpliwość. Strona w budowie

bottom of page