top of page

JOGA

Zrzut ekranu 2023-07-12 o 18.28.06.png
Zrzut ekranu 2023-07-12 o 18.29.46.png

Joga to powstała w Indiach dyscyplina samodoskonalenia, medytacji i ascezy, która w sensie ogólnym prowadzi do rozwoju duchowego. Opiera się na połączeniu ciała i umysłu. Współcześnie w kulturze zachodniej najczęściej rozumiemy jogę jako spójny system praktyki prowadzący do rozwoju osobistego i osiągnięcie dobrostanu poprzez budowanie harmonii ciała i umysłu.

Joga to tak naprawdę dawny systemem filozofii indyjskiej, który bada relację między ciałem a umysłem. Prawdziwa joga łączy w sobie trening ciała (przede wszystkim asany) oraz medytację. Składa się z wielu różnych pozycji nazywanych asanami, które wpływają na odpowiednie rozciągnięcie ciała i wzmocnienie mięśni. Asany połączone są z techniką oddychania (pranajama), co pomaga dotlenić organizm i wywołać właściwy przepływ energii.

O ogromnych zaletach jogi dla zdrowia mówi się już od dawna. I nie są to jedynie domysły. Przeprowadzono na ten temat szereg badań, w których udowodniono, że praktykowanie jogi jest rzeczywiście zdrowe i polecane osobom w różnym wieku. Naukowcy zwrócili uwagę przede wszystkim na pranajamę, a więc na techniki oddechowe, które są równie ważnym elementem jogi dla początkujących i zaawansowanych co asany.

Pozwala połączyć w jedność ciało, umysł i duszę. Wspiera drogę samorozwoju duchowego, poprawia samopoczucie, pozwala przyjrzeć się swojemu stylowi odżywiania, dodaje ciału giętkości. Joga uczy poprawnego oddychania, relaksuje, pozwala się skoncentrować i wpływa na dotlenienie organizmu.

 POLECAMY 

Prosimy o cierpliwość. Strona w budowie

bottom of page