top of page

MUZYKOTERAPIA

8.jpg
Zrzut ekranu 2022-04-27 o 15.44.31.png

Uzdrawiająca moc dźwięku jest znana już od dobrych pięciu tysięcy lat i stosowano ją w wedyjskiej sztuce uzdrawiania. Z tej praktyki wywodzi się masaż dźwiękiem mis tybetańskich bazujący na istocie oddziaływania drgań akustycznych na ciało i duszę człowieka.
Człowiek dla zachowania zdrowia musi żyć w harmonii ze światem, ale przede wszystkim z samym sobą. Ta harmonia jest często zagrożona i zaburzona przez codzienny stres wywołany codziennym szybkim tempem życia. Aby osiągnąć stan relaksu można skorzystać z masażu dźwiękiem, ponieważ wprowadza nas on w stan odprężenia, stan Alfa - osiągnięty dzięki wibracji dźwięku.
Sesja relaksacyjna z wykorzystaniem tybetańskich mis dźwiękowych ma działanie relaksujące, ale także lecznicze i psychoterapeutyczne, ponieważ terapia dźwiękiem przywraca organizmowi harmonię, a także wzmacnia go i odpręża. Dźwięk mis usuwa także ból, strach, niepokój, depresję i różnego typu blokady o podłożu psychicznym, które zgromadziliśmy przez lata, a które są przyczyną wielu chorób. Uruchamia i wzmacnia uzdrawiające siły wewnętrzne, pomaga odzyskać radość życia. Działa na ciała fizyczne i subtelne, doprowadzając je do harmonii i równowagi. Dźwięki mis wnikają w ciało powodując wibrację i ruch komórek, dzięki czemu każda z nich jest masowana jakby od wewnątrz, a jej odpowiednia częstotliwość komórkowa powraca. Misy wydają zróżnicowane dźwięki o różnych walorach terapeutycznych, których potrzebuje ciało prowadząc do jego harmonii na wszystkich poziomach. Tak zwaną "kąpiel w dźwiękach" stosuje się także dla poprawy zdolności twórczych, kreatywności i koncentracji. 

Rozróżniamy dwa rodzaje sesji - sesje grupowe i indywidualne masaże misami.

 POLECAMY 

ANNA OLSZEWSKA 

Anna Olszewska

- Hari Om

masaż misami tybetańskimi

kąpiel w dźwiękach

Jestem certyfikowaną masażystką dźwiękiem mis tybetańskich - prowadzę relaksacyjne sesje/koncerty grupowe i terapeutyczne sesje indywidualne. Wciąż poszerzam swoją wiedzę z zakresu medycyny niekonwencjonalnej, ukończyłam liczne kursy z ziołolecznictwa, naturoterapii, hydroterapii, koloroterapii z światłoterapią. W swojej praktyce wykorzystuje pracę z czakrami i kryształami. Interesuję się również radiestezją (specjalizuję się w radiestezji terapeutycznej). Od 2020 roku jestem na szamańskiej drodze uzdrawiania. 

Zapraszam Państwa na prowadzone przeze mnie grupowe koncerty/ceremonie we Wrocławiu tzw. "kąpiele w dźwiękach" Podczas koncertu grupowego leży się na matach z poduszką pod głową, przykrywa się kocem, aby osiągnąć przyjemny stan głębokiego relaksu. Dźwięki przenikają i oddziaływują na nasze komórki z daleka. Jeżeli chcemy natomiast uzyskać głębokie działanie muzykoterapii - zapraszam na indywidualny masaż misami tybetańskimi we Wrocławiu lub w Sulistrowicach koło Ślęży. Jest to głęboko relaksujący zabieg, który porusza dobroczynną wibrację każdej komórki organizmu. To dźwięki mis, których subtelne tony mają niezwykłą siłę oddziaływania. Każdy dźwięk odbieramy nie tylko zmysłem słuchu, lecz także całym ciałem, dlatego metoda masażu dźwiękiem, mimo swej delikatności, ma dużą siłę oddziaływania. Do zabiegu, wykonywanego według metody Petera Hessa, używam specjalnie wyprodukowane misy Petera Hessa oraz kamertony terapeutyczne o określonych tonach, które mają sprawdzony, dobroczynny wpływ na organizm. Ich wibracja jest przyjemna w odbiorze – przepływa przez tkanki, pobudzając do drgań każdą komórkę i regulując ich pracę. Już samo słuchanie niezwykłych, pełnych harmonii i ukojenia tonów mis jest pięknym przeżyciem. Natomiast połączenie wrażeń słuchowych oraz odczuwania wibracji bezpośrednio we własnym ciele podczas masażu dźwiękiem jest absolutnie niepowtarzalnym doznaniem. Podczas zabiegu misy stawiane są w różnych miejscach na całym ciele, obok ciała lub prowadzone nad nim tak, aby całe ciało poddać harmonijnej wibracji. Na sam koniec sesji odbędzie się relaksacja końcowa - otulą Cię dźwięki natury, instrumentów kryształowych i innych instrumentów archaicznych.

Więcej informacji o sesjach oraz w celu umówienia terminu proszę o kontakt przez moją stronę.

bottom of page