top of page

HO'OPONOPONO

Zrzut ekranu 2023-07-25 o 15.58.42.png
Zrzut ekranu 2023-07-25 o 15.58.55.png

Ho’oponopono jest prostą metodą uzdrawiania. Dzięki niej możemy uzdrowić każdą część swojego ciała emocjonalnego i fizycznego – rozwiązać  swoje problemy życiowe, konflikty partnerskie, pozytywnie wpływając na otaczający nas świat. Ho’oponopono to jedna z najbardziej uznanych i popularnych metod oczyszczania duchowego znanych na świecie.

Ho’oponopono jest częścią starożytnej huny, tajemnej wiedzy kultywowanej przez Hawajczyków, jest esencją starożytnej psychologii i  hawajskiej filozofii.  Najpiękniejsze jest w hunie to, że nie żąda ona dla siebie wyłączności. Nie namawia do porzucenia swych przekonań, wierzeń, czy sposobu życia. Osoba stosującą metodę Ho’oponopono może być jednocześnie ateistą, buddystą, katolikiem, protestantem lub wyznawcą jakiejkolwiek innej religii. Jedynym wymogiem gwarantującym skuteczność tej techniki jest to, aby dana osoba uznała ten system za swój własny i po prostu używała go. 

Ho’oponopono w  tłumaczeniu oznacza:  ho’o – zrobić, spowodować, doprowadzić do czegoś;  pono – prawidłowo, perfekcyjnie, słusznie, w boskim porządku, w harmonii; wyraz ponopono – jest jakby wzmocnieniem znaczenia i  oznacza – wprowadzenie rzeczy lub zdarzeń we właściwym porządku, aby zbudować harmonię. Można więc napisać, że Ho’oponopono jest duchowym procesem oczyszczającym nieharmonijne zdarzenia i  wprowadzającym boski porządek. Dosłownie oznacza „poprawiać”, „naprawiać”. to jest proces, w którym oczyszczamy i uwalniamy negatywne emocje związane ze wspomnieniami i wydarzeniami z przeszłości. Oczyszczanie metodą Ho’oponopono jest procesem wspomagającym uwolnienie wspomnień, które ukazują się jako problemy w naszym obecnym życiu. to jest prośba do Boskości o  usunięcie wszelkich toksycznych energii ukrytych w  naszej podświadomości. W  miejsce negatywnych energii wprowadzana jest boska energia światła.

Każdy nasz problem zaczyna się zawsze od jednej myśli. Każda myśl, bez względu na to czy jest dobrą myślą, czy złą, jest energią wysyłaną przez nas w przestrzeń. wszechświat odpowiada na nasze myśli, dając nam dokładnie to, na czym się koncentrujemy. Po wielu latach negatywnego myślenia organizm i  psychika ludzka jest tak bardzo wyuczona przyjmować tylko to co złe, że staje się to częścią naszej osobowości.  człowiek uzależnia się od negatywnych myśli i emocji.

Najtrudniejsze w tym procesie jest zrozumienie faktu, że sami tworzymy naszą rzeczywistość. to nasz umysł kreuje to, jacy jesteśmy, ile zarabiamy, gdzie mieszkamy, jakiej jakości mamy życie, jakich ludzi spotykamy, co robimy itp. Jeśli jesteś w stanie zaakceptować to, że sam stworzyłeś warunki, w jakich żyjesz, początkowo może to być dla ciebie szokiem! Nie przejmuj się, to przeżycie jest właśnie początkiem twojego dalszego rozwoju duchowego.

Pomyśl, jeśli byłeś w stanie wykreować sobie to wszystko co masz, nieświadomie, to co jesteś w stanie stworzyć, jeśli zaczniesz świadomie kierować swoimi myślami. Zadaniem Ho’oponopono jest oczyszczanie, uwalnianie i neutralizowanie wszelkich energii o niskich wibracjach i przekształcanie ich w  energię o  najwyższych wibracjach, w  energię miłości.

Stosując metodę Ho’oponopono, nie potrzebujemy wiedzy o przyczynie wywołującej problem. Jedyna informacja jaka jest nam potrzebna to świadomość naszego aktualnego problemu. Nasza podświadomość zna przyczynę, a nasza świadomość prosi o  wybaczenie. Oczyszczając siebie, oczyszczamy też wszystkich i wszystko, co mamy dookoła siebie: rodzinę, przodków, zdarzenia, miejsca, przedmioty, rośliny. Ho’oponopono zawsze działa we wszystkie strony.

Oczyszczenie tej sytuacji automatycznie oczyszcza stan fizyczny i psychiczny pacjenta. 

Ho’oponopono można posługiwać się w  zasadzie zawsze i wszędzie. Można używać jej samemu i tylko dla siebie, można też stosować ją w grupie. Metoda ta umożliwia znalezienie przyczyn chorób, rozwiązywanie konfliktów międzyludzkich, indywidualnych problemów rodzinnych, finansowych i  firmowych. Jest wiele przykładów wyzdrowienia ludzi, u  których zastosowano Ho’oponopono.

Aby uzdrowić siebie musimy najpierw odnaleźć wibrację w sercu, która jest związana z negatywnym doświadczeniem i wprowadzić w nią harmonię. W praktyce oznacza to, że przywołujemy problematyczne wspomnienie i gdy tylko poczujemy negatywne emocje z nim związane, to zaczynamy powtarzać słowa:

Przebaczam tobie.
Przebaczam sobie.
Jest mi przykro.
Kocham siebie.
Kocham ciebie.
Dziękuję.

Słowa te powinniśmy powtarzać tak długo, aż poczujemy wewnętrzną ulgę i radość. To będzie oznaczało, że problem został rozwiązany, nastąpiło odcięcie negatywnej więzi energetycznej i nastąpiło uzdrowienie.

 POLECAMY 

Prosimy o cierpliwość. Strona w budowie

bottom of page