top of page

CHROMOTERAPIA

Zrzut ekranu 2022-04-28 o 17.22.07.png
Zrzut ekranu 2023-07-13 o 12.58.30.png

Chromoterapia, inaczej zwana koloroterapią to metoda oddziaływania i leczenia kolorami. Nie od dziś wiadomo, że kolory mają silny wpływ na nasz nastrój oraz samopoczucie. Niektóre z nich mogą uspakajać, inne nas rozdrażniać. Mają wpływ, nie tylko na nasze umysły, ale również na ciało i duszę. Koloroterapia powszechnie wykorzystuje się nie tylko w aranżacji wnętrz, czy stylizacji ubrań. Swoje zastosowanie znalazła również w medycynie.

Leczenie kolorami uspokaja, relaksuje lub pobudza w zależności od stosowanych barw. Intensywne kolory takie jak róż, czy czerwień wpływają na nas pobudzająco, czy też energetycznie, natomiast te pastelowe lub stonowane, jak zielenie, czy błękity mogą okazać się pomocne w procesie wyciszenia, regeneracji organizmu, a nawet obniżenia ciśnienia krwi. Warto zaznaczyć, że chromoterapia może wspomóc leczenie konwencjonalne. W znaczny sposób poprawia funkcjonowanie naszego organizmu. Koloroterapia polega nie tylko na naświetlaniu pacjenta odpowiednim światłem, ale także na noszeniu ubrań we właściwych tonacjach, przebywaniu w odpowiednio zaprojektowanych wnętrzach, a nawet jedzeniu potraw o rozmaitym zabarwieniu.

Często nasz organizm sam podpowiada zmianę kolorystyki. Warto wtedy posłuchać intuicji i otworzyć się na zmiany. Kiedy towarzyszy nam stres potrzebny jest kontakt z naturalnymi barwami, jak błękit, czy zieleń.  Psychologowie podkreślają niebagatelną rolę podążania za wewnętrznym głosem, który niekiedy sam podpowiada nam dobrą zmianę.

Barwy mogą w znaczny sposób definiować nasze usposobienie, nastroje, czy osobowość, ale również wpływać na zdrowotny aspekt naszego życia. Siła koloru może również wywołać w nas uczucie niepokoju, rozdrażnienia, ale może również wpływać na nas uspokajająco, kojąco, czy relaksująco. Wszystko zależy od tego, jaki kolor wybierzemy. Zaglądając do naszej kolorowej apteki możemy wyszczególnić kolory, dzięki którym poprawimy swój nastrój, ale również takie, których nie powinniśmy nadużywać. 

 POLECAMY 

ANNA OLSZEWSKA 

Alicja Kubacka

Kolorystyczne typy Osobowości

Zrzut ekranu 2023-07-13 o 12.35.36.png

Nazywam się Alicja Kubacka. Jestem kobietą, córką, siostrą, partnerką, żoną i mamą. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą i przekazywać ją w interesujący i prosty sposób.

Prowadzę warsztaty w oparciu o Kolorystyczne Typy Osobowości. 

Tworze przestrzeń na zatrzymanie się i pozostanie w tu i teraz. Opracowałam autorski program, który pozwala na ponowne połączenie się ze swoim ciałem oraz umysłem. Kurs „Harmonia do Siebie” przeznaczony dla kobiet, które chcą poznać swój indywidualny klucz swojego organizmu z uwzględnieniem wszystkich swoich części.

Pracuje w koncepcji Kolorystycznych Typów Osobowości. Wierzę, że każdy z nas ma sobie moc talentów i umiejętności, która daje szczególną kombinację naszego naturalnego stylu.

Każdy z nas jest indywidualnością. Każdy z nas składa się ze swoich doświadczeń, przekonań i nie ma jednego uniwersalnego klucza do zrozumienia każdego z nas. Koncepcja pozwala na rozpoznanie swojego naturalnego sposobu funkcjonowania oraz zrozumienie zachowania innych osób wokół nas. 

Kolory oraz metodę Thomasa Erkinsona poszerzyliśmy o metodę Irin Rockwell.

 

Jeśli nie zrozumiemy i nie zaakceptujemy w sobie wszystkich swoich kawałków wówczas nie będziemy w stanie zaakceptować takich zachowań/ reakcji u innych. 

 

Pracujemy na samoświadomości, samoakceptacji, zrozumienia „słabsza strona mocy” każdego z kolorów i praca z przeszkodami, jakie mamy do pokonania

bottom of page