top of page

BIOFEEDBACK

Zrzut ekranu 2023-07-11 o 19.28.40.png
Zrzut ekranu 2023-07-21 o 13.26.23.png

Terapia EEG Biofeedback dla dzieci i dorosłych to nowa metoda terapeutyczna zwiększająca skuteczność funkcjonowania naszego mózgu. Szczególnie wykorzystująca możliwości tworzenia nowych połączeń w mózgu. Treningi EEG Biofeedback poprawiają koncentrację uwagi, szybkość myślenia, kreatywność, pamięć, polepszają nastrój, samoocenę i sen, równocześnie ucząc relaksu. Pierwsze zmiany w funkcjonowaniu możemy zaobserwować już po 10 regularnych sesjach. Nasz mózg samodzielnie zaczyna uczyć się, w jaki sposób usprawniać koncentrację. 

Jest całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna, nie powodująca żadnych skutków ubocznych. W terapii EEG Biofeedback osoba poddawana jest treningowi przez uczestniczenie w grach komputerowych sterowanych umysłem, bez stosowania klawiatury lub myszki. Ma to na celu lepsze rozpoznawanie wpływu myśli i uczuć na fizjologię. Dzięki czemu pacjent może nauczyć się kontrolować te funkcje organizmu, nad którymi w normalnych warunkach nie można panować.

Terapia Biofeedback jest bezpieczna i przyjemna, gdyż jest to uczenie się sposobów wprowadzania swojego mózgu w stan jak najbardziej optymalnej pracy, za pomocą aktywnego obserwowania wideogry. Skuteczność terapii Biofeedback napędzana jest poprzez silną wole i wewnętrzną motywację pacjenta. Metoda ta jest skuteczna w 80-95% przypadków, w zależności od stopnia złożoności problemu. W zależności od zaistniałych problemów trenowane są różne zakresy częstotliwości fal mózgowych 

Trenujący uczy się panować nad swoimi falami mózgowymi w procesie samouczenia się za pomocą sprzężenia zwrotnego. Sprzężenie zwrotne polega na natychmiastowej i ciągłej informacji o pracy mózgu pod postacią wideogry.

Podczas treningu mózgu za pomocą EEG Biofeedbacku następuje zapis fal mózgowych. Podobnie jak w przebiegu klasycznego badania EEG elektrody zamieszczone na powierzchni głowy rejestrują zapis fal mózgowych w odpowiedzi na różne bodźce.

Trening Biofeedback polega na tym, że dziecko poprzez pracę własnego umysłu lub ćwiczenia oddechu uczy się wpływać na przebieg gry komputerowej lub filmu, tym samym regulując aktywność fal mózgowych i procesów zachodzących w ciele. Program komputerowy „nagradza” pożądany stan dziecka (skupienie uwagi, spokojny oddech itp.) dźwiękiem i/lub obrazem (np. samochód przyspiesza, rzutki trafiają do celu, dostaje punkty). Mózg uczy się w ten sposób poprawnej aktywności.

 POLECAMY 

Prosimy o cierpliwość. Strona w budowie

bottom of page