top of page

LITOTERAPIA

Zrzut ekranu 2022-01-20 o 16.12.32.png
stones-3184610_960_720.jpg

Litoterapia, czyli leczenie kamieniami to dziedzina oparta na energii, zawartej w kamieniach, która przekazana pacjentowi może uzdrawiać ciało i umysł. Litoterapia bazuje na całościowym podejściu do organizmu człowieka. Metodą niezwykle zbliżoną jest krystaloterapia, a więc leczenie za pomocą kryształów. Często stosowana jest ona wspólnie z terapią kamieniami. U źródeł litoterapii leży założenie, że kamienie mają określony ładunek energii, którą są w stanie przekazać człowiekowi. W razie konieczności, mogą też pobrać nadmiar energii z organizmu. Celem czynionych zabiegów nie jest leczenie konkretnych schorzeń, lecz wzmacnianie ustroju i zwiększanie jego potencjału do autoregeneracji.

Kamienie i kryształy stosowane są do leczenia ciała, pogłębiania faz sennych, szybszego odpoczynku i regeneracji, do medytacji i relaksacji, jako energetyzatory otoczenia i wody, odpromienniki, jako wsparcie w intencji rozwiązania „trudnych” dla nas spraw. Od początku opisu dziejów używane przez plemiona pierwotne, szamanki i szamanów oraz lekarzy na całym świecie.

Leczenie kamieniami najczęściej praktykowane jest jako rodzaj masażu. Pacjent układa się wygodnie na leżance na plecach lub na brzuchu. Jego ciało zostaje obłożone kamieniami. Zazwyczaj umieszcza się je w miejscach tzw. czakramów. Pojęcie to wywodzi się z medycyny Wschodu i oznacza punkty, poprzez które organizm pobiera energię ze świata zewnętrznego lub też ją oddaje.


Istnieje wiele sposobów pracy z kamieniami/kryształami. Można je trzymać w dłoniach, umieszczać między palcami, układać na ciele, albo obok ciała. Przez terapeutów wykorzystywane są do pocierania lub ugniatania skóry. Stosuje się zarówno kamienie ciepłe (uprzednio przygotowane za pomocą specjalnego podgrzewacza) oraz zimne.

 POLECAMY 

Prosimy o cierpliwość. Strona w budowie

bottom of page