top of page

QIGONG (Chi Kung)

Screenshot 2023-07-12 at 13-35-52 Yin Yang Karma Medytacja - Darmowy obraz na Pixabay.png
Screenshot 2023-07-12 at 13-38-06 Enlogar Tai-Chi Tai Chi - Darmowe zdjęcie na Pixabay.png

Podstawą medycyny chińskiej jest równowaga pomiędzy YIN i YANG. Założeniem jest zrównoważony przepływ energii w całym organizmie człowieka. Gdy którykolwiek z obszarów jest zaburzony, należy temu zaradzić i przywrócić przepływ energii na właściwe tory. W ogólnej filozofii Wschodu bardzo ważny jest ruch i medytacja, a system łagodnych ćwiczeń energetycznych Qigong (Czi Kung), w których płynne ruchy łączą się z oddechem, ma na celu zwiększenie ilości naszej energii życiowej.

Qigong (Chi Kung) składa się z dwóch słów:
Qi (Chi, Ki) – oznaczającego naszą energię życiową;
Gong (Kung) – co oznacza: pracę, ćwiczenia, doskonalenie czegoś

Wykonywanie ćwiczeń Qigongu jest uznawane za doskonałą metodę uzupełniającą inne terapie oraz przeciwstawia się postępującym procesom starzenia. Qigong służy przedłużaniu życia i poprawie jego  jakości, co pozwala w efekcie zapobiegać dolegliwościom chorobowym lub je leczyć.

 POLECAMY 

Mateusz Wiszniewski

praca z ciałem i energią

Qigong (Chi Kung)

Mateusz Wiszniewski.jpg

Czi Kung jako forma profilaktyki i wsparcie procesu powrotu do zdrowia
Starożytne chińskie ćwiczenia lecznicze i profilaktyczne Czi Kung mają długą tradycję i ich skuteczność potwierdza wiele badań naukowych. Podobnie jak akupunktura mogą działać profilaktycznie, wspierać leczenie i łagodzić przebieg chorób. Są znane przypadki wyleczenia z ciężkich chorób na skutek praktyki Czi Kung. (W Chinach są specjalne szpitale poświęcone leczeniu poważnych chorób poprzez praktykę Czi Kung). W naszych warunkach ćwiczenia Czi Kung mogą służyć jako wsparcie procesu leczenia i terapii.

Według medycyny naturalnej choroby powstają na skutek nadmiaru stresu, problemów emocjonalnych, toksyn gromadzących się w organizmie i niezdrowego trybu życia.

Praktyka czi kung przywraca zdrowe krążenie energii w organizmie, pomaga usunąć toksyny i zachować spokój umysłu, co z kolei może bardzo pomóc w powrocie do zdrowia lub złagodzeniu przebiegu choroby.


Poznasz ćwiczenia czi kung pomagające przywrócić prawidłowe krążenie energii w organizmie, uwolnić się od skutków stresu, regenerować, oczyszczać i wzmacniać organy wewnętrzne.

Prowadzący: dr Mateusz Wiszniewski, instruktor czi kung healing dao. Czi Kung uczył się od Michaella Winna i Francesco Garipolli. Uczył się także hawajskich technik uzdrawiania i masażu (dwukrotny pobyt na Hawajach). Ukończył 4-o letnie szkolenie pracy z ciałem w nurcie wywodzącym się od W. Reicha obejmujące pracę z ćwiczeniami bioenergetycznymi i strukturami charakteru. Uczył się analizy ciała i medycyny chińskiej w zakresie diagnozowania meridianów i przywracania równowagi oraz podstaw dietetyki. Od lat interesuje się różnymi formami pracy z ciałem i uzdrawiania, także uzdrawiania przez twórczą ekspresję (taniec, muzykoterapia, rysowanie, kreatywne pisanie). Jest autorem książek: Potęga Wizualizacji-3 wydania, Huna w samouzdrawianiu i autoterapii, Samozudrawianie i praca ze snami, Uzdrawiający Taniec, Taniec jako Terapia, Zrelaksuj się i Żyj Twórczo. Od 1994 roku pracuje jako instruktor ćwiczeń relaksacyjnych, od 1999 jako arteterapeuta. Od 2016 roku prowadzi jogę dla seniorów. Interesuje się różnymi formami pracy z ciałem i uzdrawiania i relacją ciało i umysł oraz wpływem emocji i umysłu na zdrowie.

Prowadzi sesje indywidualne wykorzystując techniki pracy z ciałem , umysłem (coaching, wizualizacje) , muzykoterapią, kreatywnym pisaniem i rysunkiem terapeutycznym. Tematem sesji może być wspieranie powrotu do zdrowia czy praca nad odkrywaniem i uwalnianiem emocjonalnych i psychologicznych przyczyn chorób. Sesje mają charakter wspierania procesu leczenia i terapii i mogą się odbywać na żywo lub w formie online.

Kontakt: stardance33@gmail.com, 791927957, www.terapiaprzezsztuke.pl

bottom of page